Time

Name

Class

Place in Class

Long Course

 

 

 

1:15:48

       Brandon Nelson

HPK

1

1:16:17

Putnam/Carter

HPK2

1

1:16:21

Gareth Tudor-Jones

HPK

2

1:17:54

Goolsby/Sullivan

HPK2

2

1:17:56

Arthur/Arthur

MX-HPK-2

1

1:18:57

Jeff Hilburn

HPK

3

1:19:50

Jeff/Theresa Knakal

MX-2X

1

1:19:51

Mike Fitzmanrice

HPK

4

1:19:45

Gabe Newton

HPK

5

1:19:56

Kirk Christensen

HPK

6

1:20:44

Lingbloom/?

HPK2

3

1:20:48

Eric Wermus

HPK

7

1:20:56

Boatman/Williams

OC2

1

1:21:43

Daryl Remmier

HPK

8

1:22:15

Jeff Hegedus

HPK

9

1:22:22

Dean Bumstead

HPK

10 (1st master)

1:22:30

Greg and Rod Hope

HPK2

4

1:22:34

Shane Martin

HPK

11

1:22:57

Larry Bussinger

HPK

12 (2nd master)

1:23:09

Jeff Raymond

HPK

13

1:23:13

Bauer/Koos

OC2

2

1:23:56

Bruce Warren

HPK

14

1:24:04

Dan Wakeland

HPK

15

1:24:14

Obrien/?

MX-2X

2

1:24:35

Paul Clement

HPK

16

1:24:41

Gibson/?

HPK2

5

1:24:56

Heather Nelson

F-HPK

1

1:27:41

Reivers Dustin

HPK

17 (3rd master)

1:28:42

Matt Kelly

HPK

18

1:28:43

J. Christ

Walk

1

1:28:44

Gabe Starbuck/?

OC2

3

1:29:04

Gregory/?

MX-HPK2

2

1:29:08

Duncan Howat

HPK

19

1:29:48

Roger Lamb

HPK

20

1:29:58

David Scherrer

HPK

21

1:30:28

Gerstls

MX-OC2

1

1:30:51

Bilmer/Trista

MXSK2

1

1:31:49

Romo/Stoan

OC2

4

1:31:57

Paige/?

OC2

5

1:32:17

Katja Rademacher

F-HPK

2

1:32:43

Paul Lansen

HPK

22

1:32:57

Pete Wells

HPK

23

1:33:03

Max Raus

HPK

24

1:34:46

Ryan Petering

K1

1

1:36:23

Michael Dee

HPK

25

1:36:57

Duttons

MXSK2

2

1:37:20

Dan Cantreen

OC1

1

1:37:39

Glenn Biernacki

FSK

1

1:39:44

Ken Marzocco

FSKish

2

1:39:47

Chris Rosinski

HPK

26

1:39:52

Randy Olson

OC1

2

1:39:54

Wisnewski/Waller

F-OC2

1

1:40:44

Ben Stevens

M-1X-R2

1

1:42:11

Bob McBeath

OC1

3

1:42:46

Bill Bounds

HPK

27

1:43:03

Charlie Brown

HPK

28

1:45:22

Matt Sherpherd

OC1

4

1:50:02

Kurt Roellmer

HPK

29

1:52:08

Carolyn Watson

F-HPK

3

1:57:05

Don Kiesling

Prone Paddleboard

1

1:57:09

Darrell Bedmark

Prone Paddleboard

2

2:26:45

Lundgren/?

SK2

1

 

 

 

 

Short Course

 

 

 

 

 

 

 

38:58

Jim Buchanan

HPK

1

41:10

James Steadman

M-1X-RII

1

42:49

Rob Rogers/?

SK2

1

43:36

Baharav/?

SK2

2

44:34

Tom Swetish

SK

1

45:01

Carrie Weisse

F-1X-RII

1

45:24

Beau Whitehead

SUP

1

51:20

Alan Lupp

SUP

2

54:07

Mike Hammer

SUP

3

57:55

Paul Haskin

SUP

4